Największy projekt w historii Miejskiego WOPR podsumowany.

Pierwszy tego typu projekt i jednocześnie największy w historii naszego Stowarzyszenia został podsumowany. A wszystko dzięki dotacji otrzymanej z Województwa Małopolskiego.

W marcu 2016r. Stowarzyszenie przystąpiło do konkursu z zakresu „Ratownictwa górskiego i wodnego w 2016r.” organizowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Projekt pt. „Poprawa bezpieczeństwa osób przebywających nad obszarami wodnymi poprzez utrzymanie gotowości ratowniczej” został dofinansowany kwotą 35 000,00 zł.

Użytkowany dotychczas sprzęt był już wysłużony i aby zapewnić gotowość ratowniczą istniała potrzeba zastąpienia go nowym. Z otrzymanej dotacji nasze stowarzyszenie zakupiło m. in.: łódź wiosłową na dwie pary wioseł wraz z przyczepą podłodziową, deskę ratowniczą, kamizelki asekuracyjne, kaski, koła ratunkowe z zasobnikami, bojki SP, rzutki ratownicze, zasobnik z liną 80 m, kołowrót z liną, tuby elektroakustyczne, krótkofalówki, lornetkę, apteczki R1, resuscytatory AMBU, deskę ortopedyczną z wyposażeniem, kołnierze ortopedyczne, szyny Kramera, AED Training system, fantom treningowy typu KSP.

logo malopolska500Dzięki zakupom nowego sprzętu, stary, zużyty mogliśmy wymienić na nowy i już w sezonie letnim 2016 wspomagał ratowników na lokalnych akwenach.

Projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

Recommended Posts